esarzh-CNhrcsnlenfrdeelhihuiditjakoplptrorusv

* Σημείωση για τους χρήστες που δεν μιλούν ισπανικά. Αυτή η ιστοσελίδα είναι μόνο επιτρέπεται να γράφουν στα αγγλικά ή τα ισπανικά, τα μηνύματα σε άλλες γλώσσες θα διαγραφούν.

Fiat μου πάσο όταν βρέχει δεν ξεκινά ...

περισσότερο
6 χρόνια 1 εβδομάδα πριν #45609 με Roberplay
Fiat μου πάσο όταν βρέχει δεν ξεκινά ... Δημοσιεύτηκε από Roberplay
Γεια σας,

Έχω πρόβλημα με ένα Fiat Dobló. Είναι απλό, όταν βρέχει δεν ξεκινά. Αν υπάρχουν βροχερές μέρες, το αυτοκίνητο συνήθως πηγαίνει καλά μέχρι να σταματήσει να κάνει ένα παράξενο θόρυβο και μια κίνηση όπως το σπασμένο πόδι (τα πόδια είναι καινούργια) σαν να κινητούσε ο κινητήρας όταν ήταν απενεργοποιημένος.

Την επόμενη φορά που θέλετε να το ενεργοποιήσετε, είναι δύσκολο να προχωρήσετε και στη συνέχεια παραμένει σαν τρεις κυλίνδρους και σβήνει, αφήνοντας πίσω τον άσπρο καπνό. Μπορείτε να δώσετε στον εκκινητή χίλιες φορές, αλλά δεν πάει.

Μετά από μερικές ημέρες ξεκινά χωρίς προβλήματα ... και έτσι χιλιάδες φορές. Το αυτοκίνητο έχει αλλάξει ζώνη διανομής, συμπλέκτη, θερμαντήρες, πετρέλαιο είναι επίπεδο, νέα φίλτρα .. όλα.

Αυτό το όλο πρόβλημα ξεκίνησε πριν από χρόνια, όταν κάποτε έσπασε ένα σωλήνα ψύξης κάτω από το φίλτρο καυσίμου καθώς το καύσιμο διαρρέονταν μέσα στον εύκαμπτο σωλήνα. Εκείνη τη μέρα η μανσέτα και το φίλτρο καυσίμου άλλαξαν .. από τότε άρχισε η κόλαση. Το φίλτρο άλλαξε ξανά ... όλοι οι σωλήνες άλλαξαν από τη δεξαμενή στον κινητήρα .. και όλα παραμένουν τα ίδια. Η σύμπτωση ότι αυτή η μέρα έπνιξε ..

Τι μπορεί να είναι;

Παρακαλώ Προσδιορίστε o Δημιουργία λογαριασμού να συμμετάσχουν στη συζήτηση.

περισσότερο
6 χρόνια 1 εβδομάδα πριν #45610 με ismael53
Απάντηση από ismael53 σχετικά με το θέμα Fiat μου πάσο όταν βρέχει δεν ξεκινά ...
Γεια σας roberplay, η οποία είναι σπάνια ματιά τι συμβαίνει ... το μόνο που νομίζετε ότι παίρνετε αέρα μέσω της εισόδου ή εξόδου στο φίλτρο καυσίμου δεν είναι αν πρόκειται για μια «γρήγορη» ή βραχίονα φις, εάν η μανίκι είναι διαφανής, δεν εξετάσουμε αφρώδη όταν το κάνετε αυτό. Ένας άλλος λόγος είναι ότι όταν σταματήσει, πρέπει να φέρει μια πεταλούδα γκαζιού να κόψει την διέλευση του αέρα προς τον κινητήρα, ο συνδετήρας και η ηλεκτροβαλβίδα εκτίθενται σε υγρασία ή νερό, μπορεί να αποτύχει και όχι κοντά στο χρόνο και ως εκ τούτου να σταματήσει το κούνημα της μηχανής, στη συνέχεια, ότι όταν ξεκινάτε, η δίοδος του αέρα είναι κλειστή και δεν θα ξεκινήσει πνιγμό (πολλά καύσιμα και λίγο αέρα), είναι αυτό που μου δίνει νομίζω ... θα μας πείτε. Χαιρετισμούς !!

περισσότερο
6 χρόνια 6 ημέρες πριν #45616 με aftgm
Απάντηση από aftgm σχετικά με το θέμα Fiat μου πάσο όταν βρέχει δεν ξεκινά ...
Γεια roberplay, αν το κάνετε μόνο στο υγρό, το φυσιολογικό πράγμα είναι μια αποτυχία σε κάποια ηλεκτρική επαφή, ή πολύ σπάνια, κάποιο καουτσούκ φλάντζα ή σωλήνα που διαστέλλεται με την υγρασία.
Μιλάτε για θερμαντήρες και πετρέλαιο φυσικού αερίου, αλλά δεν γνωρίζουμε ποιος κινητήρας μεταφέρει, εάν πρόκειται για άμεση έγχυση, εάν έχει οποιοδήποτε ηλεκτρονικό κέντρο που το διέπει κ.λπ.

περισσότερο
4 εβδομάδες πριν από την ημέρα 1 #54012 με Trasban
Απάντηση από Trasban σχετικά με το θέμα Fiat μου πάσο όταν βρέχει δεν ξεκινά ...
Έχω το ίδιο πρόβλημα με το Fiat Doblo 1.9 multijet, πώς λύσατε το πρόβλημα; Σας ευχαριστώ ...

Αναζήτηση MDM

Ομάδες κοινών εγχειριδίων

210 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΑ

133 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΑ

138 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΑ

64 ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΑ

MDM Δραστηριότητες

Luis y 6939 άλλα που έχουν ενταχθεί στην ομάδα Εργαστήρι Εγχειρίδια Βαρέων Οχημάτων 6 21 ώρες λεπτά
silvana aliaga y 5 άλλα άρεσε Συζήτηση 6 49 ώρες λεπτά
Chai Max y 8 άλλα άρεσε Συζήτηση 23 14 ώρες λεπτά

Τα cookies σε αυτή την ιστοσελίδα χρησιμοποιούνται για την εξατομίκευση περιεχομένου και διαφημίσεων, την παροχή λειτουργιών κοινωνικής δικτύωσης και ανάλυση της κίνησης. Μοιραζόμαστε επίσης πληροφορίες σχετικά με τη χρήση του δικτυακού τόπου με τους εταίρους μας της κοινωνικής δικτύωσης, τη διαφήμιση και web analytics που μπορεί να συνδυαστεί με άλλες πληροφορίες που παρέχονται σε αυτούς ή που έχουν συγκεντρωθεί από τη χρήση των υπηρεσιών της. Για να αλλάξετε τις ρυθμίσεις ή περισσότερες πληροφορίες κάντε κλικ στο «Περισσότερες πληροφορίες».